Диференційне внесення азотних добрив

 Хотілося б почати саме з цих рядків:

…Якщо ти хочеш більше мати,
Тоді працюй, працюй, мій брате,
І не жалій ні сил, ні рук,
Доколи в грудях серця стук.
Генріх Акулов

Дуже прості, але пронизливі слова. І дійсно, якщо хочете більше мати, треба більше працювати.

Працюємо і дійсно не мало на своїх полях, особливо коли починаються весняно-посівні роботи, а там не за горою необхідно підживлювати рослину, та бажано б так, як вона сама цього бажає. І на сьогоднішній день це не фантастика , а реальність. На допомогу аграрію прийде азотний сенсор, який працює на Україні не перший рік, він і дасть можливість  вносити азотні добрива диференційовано, тобто саме там, де це дійсно необхідно.

Існує два варіанти диференційованого внесення добрив. Розглянемо перший:

Внесення азотних  добрив весною.

Зрозуміло, що перше підживлення по «мерзлоталому» внесли рівномірно приблизно 180 кг/га. Завжди виникає у агронома питання: яку саме необхідно дати норму азоту на друге підживлення при виході в трубку  озимої  пшениці (стадія розвитку 30-32 ),  щоб не було мало, чи навпаки забагато? Питання дуже складне! Якщо дамо мало, то рослина не зможе реалізувати свій природній потенціал!, а якщо забагато, тоді і вийде перенасичення і рослина буде слабкою до погодних явищ, а саме при вітрі чи сильному дощі перенасичення призведе до полягання (…рослина не мов мала дитина, скільки разів не годуй – буде їсти, та чи на користь для неї це буде?) Такі ж питання виникають при наступному третьому підживленні  у фазу розвитку 37-51четвертому – 59-69. Скільки необхідно рослині N, хто дасть професійну відповідь?


Відповідь на це запитання  надасть оптичний азотний сенсор! За допомогою спектрометрів («органи зору датчика»),  при русі трактора, по зеленому забарвленню рослини – по біомасі в режимі Оn-line, азотний сенсор сканує – зчитує численні дані NDVI,  запитує у рослини  яку  їй необхідну норму азоту надати. Усереднює  в кожній зоні та вираховує норму і відправляє  контролеру,  який корегує норму для кожної наступної зони і так крок за кроком  надає ту норму,  яку потребує рослина,  тобто диференційовано,  в одному місці більше, в другому менше.

За допомогою азотного сенсора ми можемо працювати з такими культурами:

– Озима пшениця

– Яра пшениця

– Ячмінь

– Тритікале

– Ріпак

– Кукурудза

– Соняшник

– Цукровий буряк

– Картопля

– Бавовна

        – формування та                       – забезпечення врожаю та якості      – забезпечення високої якості

         вирівнювання                          – запобігання поляганню хлібної               зерна,

          стеблистою                                          маси                                            – вміст сирого протеїну

       – мало біомаси                                                                                            – натура

       – пропуски                                                                                                   – скловидність

       – вимерзання

 

Розглянемо другий варіант.

Заплановане диференційоване внесення по координатах N, P, K. Щоб дійти до цього моменту, необхідно мати на руках  агрохімічне  обстеження ґрунту, але при умові, що проби робили за допомогою GPS, тобто кожна проба має свої координати, які потім плануються нормою з урахування сівозміни і т.д. 

Користь від азотного сенсора:

 

Економія добрив до 14%

Якість

Прибуток до урожаю від 7%

Збільшення середнього доходу до 70%

Запобігання великого полягання

Стійкість до хвороб

Дані в реальному часі

Активний 24 години на добу (можливість працювати в день та в ночі)

Весна: робота в On-line  2-3-4 підживлення

Осінь: заплановане внесення  N P K по координатах

Легкий в установленні та користуванні

Отже, азотний сенсор – це не просто обладнання – це технологія, завдяки якій  ви досягнете економії, якості та прибутку. У порівнянні з зарубіжними колегами ми відстаємо по урожайності, але ж вони використовують диференційне внесення на протязі останніх 10 років, тож урожай та якість у них відмінні. Зрозуміло, що  заключне слово скаже «матінка природа», але диференційне внесення добрив – це те, без чого наша аграрна країна обійтися не зможе!