Механічний відбір земельних зразків за допомогою GPS
Останні роки наші аграрії все більше мандрують по світовим агро-виставкам шукаючи щось «нове та цікаве», подивитись на те, чого у нас не має.
Не секрет, що з кожним роком посівний матеріал та добрива мають тенденцію до здорожчання, тому кожен виробник с/г продукції зацікавлений в тому щоб кожен гектар отримав свою необхідну норму добрив. Для заощадження сільгоспвиробники впроваджують системи мінімальної або навіть нульової обробки ґрунту, використовують сучасні високопродуктивні агрегати і тривалодіючі добрива. Щоб отримати максимальний прибуток з мінімальними витратами, можливо тільки у тому випадку, якщо заздалегідь запланувати усі агро-технологічні операції, розглядаючи поле як неоднорідну за своїми властивостями одиницю.
Але на сьогоднішній день якщо узяти декілька товариств, то ми бачимо що кожен працює за своїм власним технологічним досвідом, і за своєю специфікою, одним – треба високу точність, другим – середню, а третім …!
Команда Агрі Ленд, надає свої послуги тим, хто віддає свою перевагу високій точності. Досить часто на семінарах та конференціях приходиться чути запитання від наших аграріїв: чому на одне поле необхідно більше добрив, а на друге менше? Чому дане поле необхідно підживлювати в різних частинах по різній нормі, та чи правильно це і можливо на сьогоднішній день?
Так, на сьогоднішній день за допомогою передових технологій дійсно можливо вносити добрива в різних частинах поля в різних нормах. Щоб зробити точне заплановане внесення добрив, спочатку необхідно зробити технологічний – професійний відбір земельних зразків за допомогою GPS, щоб кожна проба мала свої координати.
Як показує нам наш досвід, в Україні відбір земельних зразків на протязі десятків років робиться традиційним способом, та чи вірно так продовжувати далі, «на вулиці 21-століття», а сам процес відбору земельних зразків застарів, якщо не сказати краще «камінний вік» т. я. на папері «красиво малюють» місце відбору проби та нумерацію її, а на практиці? Наприклад: найдіть на полі № 25 пробу під номером 8, 18 або 32, де початок відбору проби і де завершення її, марні сподівання, не знайдете, відповідь у тих хто надав вам дану послугу дуже проста: «може там, або отут» от як кажуть, так і дану норму добрива вносять або там або тут! Тому годі дурити аграрія, поле це як «аптека» на ньому повинно бути все точно, або ні як! На то й народна мудрість: «як посієш, так і пожнеш», розрахунок внесення добрив повинен бути точним.
Зрозуміло що на сьогоднішній день це під силу тільки приватним структурам, які можуть надати дану послугу, так як сама технологія відбору земельних зразків за допомогою GPS на основі механічного відбору дорога! Цей професійний підхід використовують у розвинутих країнах останні 10 – 15 років. Агрі Ленд надає данні послуги на протязі останніх 5 років, і з кожним роком все більше клієнтів замовляє дану послугу, так як вона точна, професійна, й економічно виправдана!
Що необхідно зробити для того щоб відібрати проби ґрунту за допомогою GPS?
По перше: після збирання урожаю, необхідно зробити електронну карту всього виробництва, щоб дійсно знати по факту кількість гектарів. (дивіться розділ ПОСЛУГИ Вимірювання полів).
По друге: розбити дані поля на растр 1-3 чи 5 гектарів. Замовник сам приймає рішення на скількох гектарах робити одну пробу, але зрозуміло, що чим менший растр, тим точніший показник для подальшого застосування результату даних. (дивіться в розділ ПОСЛУГИ Земельні проби).
Механічний відбір земельних зразків за допомогою GPS допомагає точно відібрати дану пробу на 1 гектарі, чи на 3-х чи 5 гектарах. При даному відборі робиться 12-15 уколів грунту на глибині 0 – 30 см. на наявність в ньому необхідних елементів. Після результатів з лабораторії необхідно зробити карту по елементах живлення, на якій чітко зображено як даний елемент розповсюджений на полі і в якій кількості.
Маючи такі дані на руках, можливо зробити заплановане внесення добрив по даних координатах, а саме керувати внесенням добрив в тому місці, де потребує даний участок на полі, тобто норма постійно буде змінюватися так як ми запланували її (дивіться в розділ ПОСЛУГИ Заплановане внесення добрив). Також велику перевагу надає дана технологія при відбору проб ґрунту на проблемних ділянках поля на основі карти урожайності.
Дані земельних зразків актуальні до застосування на протязі 3-х років.
Високих Вам врожаїв!