Системи диференційованого внесення добрив № 1 – Green Seeker

 

Вчорашня наукова фантастика – сьогодні науковий факт!

 

        Активний – 24 години на добу! 

 

Керуйте внесенням азоту і збільшуйте свій прибуток!

GreenSeeker RT200– це кращий метод керування внесенням азоту. Наша технологія дозволяє Вам застосувати необхідну кількість в потрібному місці, в певний період в реальному часі. Збільшення розміру прибутку до 70%.

GreenSeeker RT200 дозволяє керувати при русі боковою/верхньою зоною внесення азоту. Система “спілкується” з рослинами (а не з грунтом) … ефективно їх підживлюючи. Вона перевіряє кількість азоту, доступного в грунті за сезон, потім розраховує кількість азоту для внесення обприскувачем чи розкидачем. Це допомагає виключити дороге надмірне внесення. З допомогою RT200 Ви можете підвищити врожайність, зменшити затрати на азот та збільшити прибутки!

GreenSeeker RT200 – це інтегрована оптично-сенсорна система внесення, яка в реальному часі визначає стан культури і, на основі цього, диференційовано вносить необхідну кількість азоту. Вона прогнозує потенціал урожайності культури, використовуючи стандартизований індекс відмінності рослинного покриву (NDVI). Рекомендація із застосування азоту основана на сезонному потенціалі врожайності і реакції культури на додатковий азот.

 

 

Численні дані NDVI усереднюються в кожній зоні. Складається рекомендація із внесення. Контролер корегує норму внесення для кожної наступної зони. RT200 сумісний з більшістю контролерів змінної норми внесення і систем доставки. Сенсори можуть монтуватись на штангах різної конфігурації, на більшості обприскувачів/розкидачів. З допомогою RT200 можна вносити добрива UAN, UREA і NH3. Налаштовується швидко і легко.

Система GreenSeeker RT200 комплектується сучасним польовим комп’ютером Trimble FMX якийпідтримує всі доступні продукти Trimble для аграрного сектора. Встановлюючи систему GreenSeeker RT200 одночасно Ви отримуєте систему паралельного керування, яка може бути налаштована на три режими точності управління VBS, HP / XP, RTKTrimble FMX – це:

1Високоякісний вологопилозахищений польовий комп’ютер з сенсорним екраном високої якості і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

2) Багатофункціональний прилад до якого може бути підключений автопілот або підрулюючийпристрій EZSteеr, EZPilot.

3) За допомогою GreenSeeker RT200 Ви зможете вносити заплановану норму добрив по GPSкоординатам.

4) До комп’ютера можна підключати датчики врожайності, накопичувати та обробляти дані проврожай, кількості обробленої площі, внесених добривах. Картувати біомасу і карту розподілу азотуна поле.

Технологія GreenSeeker RT200 подібна до програм керування зонами внесення з допомогою супутникових та аерофотозйомок. Однакова роздільна здатність, але в режимі реального часу, вночі і вдень; в тумані і високій хмарності. І найважливіше, немає потреби в застосуванні карт та рекомендаціях агронома.

Радимо використовувати GreenSeeker RT200 для обприскувача в комплектації з 6-ти датчиків.

У комплектації GreenSeeker RT200 для розкидача рекомендується використання 4-х датчиків.

Система диференційованого внесення добрив GreenSeeker монтується на трактор або самохіднутехніку вітчизняного або зарубіжного виробництва обладнану електронним контролеромуправлінням внесення.

GreenSeeker RT200 дозволяє керувати в русі боковою/верхньою зоною внесення азоту, таким чином:

-Сенсор сканує рослину з допомогою променів СВД (світло випромінюючого діоду).

-Оптично розпізнає стан культури, використовуючи вегетативний індекс.

-Передбачає потенціал врожайності.

-Призначає оптимальну норму внесення азоту для певної зони.

-Надає змінну норму внесення.

-Розмір зони 0,1 – 0,2 гектара (в залежності від швидкості контролера).

-Використовує існуючі контролери і системи доставки.

GreenSeeker RT200 дозволяє вносити добрива на наступні культури:

 Озима пшениця

– Яра пшениця

– Ячмінь

 Тритікале

 Ріпак

– Кукурудза

– Соняшник

 Цукровий буряк

– Картопля

– Бавовна

 

GreenSeeker RT200 зчитує численні дані NDVI, усереднені в кожній зоні. Вираховується норма і відправляється контролеру норми внесення. Контролер корегує норму для кожної наступної зони. Результат:

-Максимізовані доходи!

-Збільшення середнього доходу до 70%. Підвищує врожайність культури, зменшуючи надлишкове внесення добрив.

-Економічний – короткий строк окупності.

-В режимі реального часу, «на ходу» диференційована норма внесення. Передова технологія, яка працює на Вас, застосовуючи регулятор росту рослин в потрібних нормах.

-Немає потреби використання карт.

-Внесення Вдень і Вночі.

-Можливість картографіювання (як доповнення NDVI).

-Екологічний.

-Легке встановлення/ просте керування.

Приклад установки GreenSeeker на трактор МТЗ-82 з розкидачем Amazone

Сенсор GreenSeeker ® може використовуватися:

Фермерами / Хліборобами

Інститутами і приватними дослідниками

Радниками по врожайності та консультантами аграрних підприємств

Розповсюджувачами добрив

Найчастіші запитання:

Яка окупованість, і за який період часу покриваються затрати на систему?

Система збільшує чистий прибуток виробника сільськогосподарської продукції в середньому на 70%. Це збільшення складається з підвищення урожайності та зменшення витрати азоту.

Окупованість системи залежить від вибору культури, кількості оброблюваної площі, інтенсивності використання системи. Період окупованості GreenSeeker® при вирощуванні пшениці на площі 6000 гектарів з 18 метровим розкидачем складає менш ніж 2 роки. При звичайному застосуванні азоту, вносячи на 1,5 $/га більше аніж необхідно період окупності 27 метрової системи складає біля двох років при обробці площі 30 000 га щорічно.

Що таке «мінералізація грунту», і як вона впливає на урожайність культур, роботу GreenSeeker, і в кінцевому результаті на прибуток?

1. Дослідження показали, що «мінералізація» – здатність грунту забезпечувати азотом, може бути головним постачальником азоту для вирощуваних культур. В деякі роки мінералізація фактично забезпечує на 100%  потребу культур в азоті. В інші роки процес мінералізації сповільнюється і забезпечує лише частину потруби рослин. Порівнюючи насичену азотом смугу з іншою частиною поля, ми можемо визначити, на скільки грунт може самостійно забезпечити культури азотом і відповідно відрегулювати максимальну норму внесення. 
2. Рослини можуть засвоювати азот, який залишився від попереднього врожаю. Датчики можуть також визначити це і скоротити рекомендовані норми внесення азоту, або збільшити їх у випадку якщо невикористаний азот був вимитий значними опадами.
3. Норми внесення GreenSeeker також налаштовуються під прогнозований потенціал урожайності, який може передбачатись на основі порівняння даних NDVI з даними ступеню росту.
4. І нарешті, GreenSeeker покращує прибутковість, обробляючи поле на основі змінних потреб, а не лише вносячи одну загальну норму для ділянок поля з різними потребами.
5. Комбінація всіх цих 4-х факторів зазвичай дозволяє заощадити на інші потреби для господарств, які застосовують GreenSeeker від 12 до 48 $/га.

Азотні добрива не дорогі, і можливо не варто вкладати гроші в систему, а краще продовжувати традиційні методи внесення?

Безводний аміак недорогий, приблизно $0.56/кг., і тому землероби часто застосовують 200 кг/га (пшениця) для передпосівного обробітку, замість необхідного внесення азоту на певних стадіях розвитку рослин. Передпосівний обробіток надзвичайно неефективний (~33%). До 5-ї стадії розпускання листя потреба пшениці в азоті низька і більша кількість передпосівного внесення не ефективна. Невикористана частина азоту втрачається в грунті перш ніж рослини можуть його використати. Надалі це призводить до можливого полягання культур в поточному вегетаційному періоді і, в кінцевому результаті, втраті врожайності. Кількість азоту, яка споживається рослинами з грунту, в цьому випадку не прораховується і не прогнозується. Органічний склад грунту – величезний резервуар для азоту. Якщо органічний склад азоту мінералізований і доступний для рослин, потреба в додатковому азоті зменшується, або повністю усувається. GreenSeeker® зменшує непотрібні витрати, застосовуючи оптимальну кількість азоту у відповідності з станом грунту, виключаючи додаткові витрати і зменшуючи вплив на екологію.

Потенціал урожайності будь-якої культури в певних умовах може бути невідомим, доки сезон не закінчився. Якщо азот було внесено для вирощування 100 кг. пшениці, але реально зібрано лише 55 кг., що станеться із зайвою частиною азоту? Чи буде він доступним для наступних врожаїв? Можливо так, можливо ні, в залежності від певних умов. Якщо ґрунт міг підтримувати 48 із тих 55-ти кілограмів, скільки потрібно азоту? Якщо 40 кг азоту було потрібно для вирощування 55 кг врожаю і 200 кг/га було попередньо внесено (прогнозуючи 100 кг врожайності), означає, що землероб витратив зайвих $6/га, передозувавши азот. Цей приклад демонструє, яким дорогим може бути надмірне внесення.

Чому купують цю систему?

Система GreenSeeker® максимізує Вашу окупність інвестицій в азот. Якщо ідеальні умови для росту обіцяють високу врожайність, мінімальна достатня кількість азоту буде внесена, щоб досягти цієї врожайності. Якщо зовнішні умови не сприяють високій врожайності, азот не буде марнуватися. Дослідним шляхом доведено, що при використанні GreenSeeker® заощаджується від 4 до 10$ на гектар на озимій чи ярій пшениці, і в середньому 10$ на гектар на кукурудзі. Це базується на підвищеній врожайності і зменшеній витраті азоту. Дослідження і польові дані також показують, що в деякі роки заощадження можуть вдвічі перевищувати наведені вище цифри.

Складно підрахувати в грошовому еквіваленті економію на збереженні навколишнього середовища, але вплив на це технології GreenSeeker® складно переоцінити. Внесення азоту перед посівом надзвичайно неефективне (~33%). Дослідні дані застосування GreenSeeker® свідчать, що можлива ефективність вище 50% використання азоту. Застосування необхідної кількості азоту в точному місці і в потрібний час скорочує додаткове внесення і зменшує забруднення поверхні грунту і води без зниження врожайності. Технологія GreenSeeker® може допомогти забезпечити кращу якість життя для виробників сільськогосподарської продукції, їх сімей і населення в цілому.

З результатами практичної роботи GreenSeeker® в Україні ви можете ознайомитися ТУТ

                                  Відеоприклад практичної роботи GreenSeeker на оприскувачі.