Декілька слів про технологію точного землеробства

На  сьогоднішній  день  існує  безліч  фірм, які пропонують обладнання та послуги в області  точного землеробства  (далі  по  тексту  Т.З.)  – ростуть фірми як гриби, в журналі  або в інтернеті  причитав статтю і оволодів Т.З. і поїхали  до клієнтів «по вухах їздити», все дуже  легко та просто.

Але  не  треба  забувати  про те, що  Т.З.  це  технологія  дуже  складна  і  дорога,  і  під силу вона тільки професіоналам  (сильним теоретикам та практикам) у  яких досвід  у  цій  сфері не менше 10 років.  Перш  ніж  купувати  яке – небудь  устаткування  або  техніку, необхідно  порадитися  з фахівцями.  Тому  при  виборі  фірми  яка  Вам  надає  послуги  в Т.З. будьте  дуже  уважні «щоб  хлопці  не  наламали  дров»

–         Виробники  техніки  заявляють  що  саме  вони  будують  Т.З., (що все починається з заліза), – агрономи  заявляють  що  саме  з  них  починається  Т.З. (все починається з рослини).

Ці  дискусії  були  є  і  будуть,  один  без  одного не  зможе  працювати,   але  головне   що  всі  ідуть до однієї  цілі,  разом прагнуть  одного:  це  економії,  якості  та прибутку.  Саме  ці   фактори  закладені  в технологію Т.З.  саме  над  цим  працюють  фахівці  різних  країн.

Технологія Т.З включає  в  себе  агрономічні – інженерні   знання,  різноманітну  техніку  (трактори, комбайни,  посівні  комплекси,  розкидачі та розприскувачі добрив) обладнання:  (системи паралельного керування, азотні сенсори,  сенсори для знищення  бур’янів…) в основному це обладнання  зарубіжних виробників. 

    Перед нашими аграріями постійно виникає безліч запитань: що робити далі після придбання техніки?  Головну  роль  відіграє  земля  – поля  з  яких  в  першу  чергу  необхідно  почати,  а  саме, необхідно зробити декілька головних кроків:

     Перший крок

електронна  карта  всього  господарства  

   Другий крок

агрохімічне  обстеження  

(проби  ґрунту 0-30 см. за  допомогою GPS),  

    Третій крок

диференційоване  внесення  азотних  добрив

(на основі азотного сенсора GreenSeeker)

    Четвертий крок

заплановане  внесення  добрив  по координатам

(на основі азотного сенсора GreenSeeker)

    П’ятий крок

карта  врожайності – після збирання врожаю  

  І  тільки  після  цього ми  зберемо всю інформацію –  історію  даних  полів,  вивчимо  їх  проаналізуємо,  узнаємо родючі та проблемні  ділянки поля, підберемо «професійні інструменти» для  досягнення максимального урожаю на усих виробничих полях.

Щоб  зробити  ці  кроки  необхідно   час  і  великі  інвестиції. 

   Як  показує  практика,  ці  кроки  необхідно  робити  поетапно  на  протязі  декількох  років.  

 

Розвиток

Не  секрет, що Т.З.  займалися  наші  вчені  в 80-х роках,  але  на  початку  90-х  розвал СРСР  припинив розвиток  у  цьому напрямку.  Великий  розмах  в Т.З. набули  такі  країни  як  США (Бразилія)  приблизно до 80%,  у  Німеччині  приблизно 35%,   Франції  15%, а  також  Данія,  Голландія,  Австрія,  Росія,  Казахстан,  Китай  та  Індія.

Чому саме  у  США  найбільше? Тому  що саме Америка один з найбільших   по вживанню  технології Т.З.,  та  випуску  обладнання – техніки  для Т.З.  і  вони  одні  з перших  почали  застосовувати  технологію Т.З.,  потім  західна  Європа.

Наприклад   у   Німеччині, технологія Т.З. на  поміч  фермерам  прийшла  дуже  пізно!  Чому?  Причина в тому, що  розвиток сільського господарства  і  без технології Т.З.  прекрасно  розвивався  на  протязі багатьох  років  (фермери  жили  і  живуть  там  дуже  добре,  на  допомогу і на зустріч їм йдуть державні установи з різними дотаціями, низькими ставками на кредитування, то що…) і  займатися їм «якоюсь» новою  дорогою технологією не було бажання. Але світ – розвивається, сусідні  країни  не  «сплять»  конкуренція  великими  темпами  зростає  і  буде  зростати,  кожен  рік  ціни   постійно  піднімаються: на паливо, мінеральні  добрива,  посівний матеріал,  тому  і  там  на  сьогоднішній  день  в  високо  розвинутій  країні  все  більше  уваги  придають  технології Т.З.

В Україні

…часто приходиться чути: « А он там у Європі кращі урожаї,  то що…»

Почекайте, не забувайте,  що  для  нового  направлення  необхідно певний час,  потрібно  не  тільки  фінанси,  а  й  стабільну  політичну   й  економічну  ситуацію  в  країні,  і  тільки  тоді  можливо  досягти  високого  професійного рівня.  На  сьогоднішній  день  не  має  в Україні  жодного  виробництва,  де  застосовують  технологію  Т.З.  на  100%,   можливо  перерахувати  на  пальцях  виробників,  які  тільки  «частково»  застосовують  технологію Т.З.  але цих  кроків  з  кожним  роком  становиться  все  більше. 

Перспектива технології точного землеробства

«Кожен  розуміє»  що  чим  більша  за територією  країна (мається на увазі  земля сільськогосподарського призначення) тим вона стає  привабливою до себе,  тому світові «бізнесмени» з розвинутих  країн,   зконцентрували  свою увагу на Україні, так як розуміють що вона має великий  сільськогосподарський  потенціал!  і з кожним роком все більше ми бачимо надходження закордонного капіталу та персоналу.

     Це говорить про те, що Україна дуже цікава для інвестицій!

 В  свою  чергу  розвинутий  Захід  останні  роки  робить  ставку  на  якість продукції,  а  не на  кількість як  прийнято  в  більшості  аграрних товариствах.  Тому зараз  наші виробники с/г. продукції зацікавлені в освоєнні Т.З. як ніколи.

Україна  одна з найбільших країн  в світі по кількості ораних земель,  землі  «золоті»,  тому  де  як  не  в Україні  застосовувати  передову  економічну,  якісну  та  прибуткову  технологію  точного землеробства.

P.S. багато українських виробників с/г продукції  помиляються,  віддаючи перевагу тільки дорогим іноземним консультантам, агрономам чи інженерам, існує така думка: він американець, значить розумний, німець також розумний, а свій…,  не потрібно забувати про тих, хто вивчав і працював з даною технологією за «бугром» в 90-х та 2000 роках,  і на сьогоднішній день ці фахівці повернулись і працюють  в Україні,  хто як не ми краще знаємо свою землю, разом з вами ми досягнемо високих урожаїв.